Oto Kiralama

Oto Kiralama

Bakımsız bir araba sadece müşteriyi yolda bırakmaz aynı zamanda sizi de rekabetten düşmenize sebep olur. Aracın mekanik bakımları olduğu kadar bürokratik bakımları da söz konusudur. Bürokratik bakım elbette işin şakası fakat yapılması gereken pek çok evrak işi vardır. Sigorta sözleşmeleri, zorunlu olduğu kadar yapılmasında oldukça büyük yararlar sağlayan sözleşmelerdir. Ayrıca müşteri ile yapılan sözleşmeler vardır ki bunun da son derece hakkaniyetli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bir oto kiralama yapıldığı andan itibaren her iki tarafı da yasal bir koruma altına almak gereklidir.
Yarım yüzyıllık deneyimin bize kazandırdığı bir diğer öğreti ise çalışan personelin kalitesini sürekli arttırmak gerektiğidir. Bu konuda da üzerimize düşen görevi layığı ile yerine getirmek için elimizden ne geliyorsa yapmaktayız ve yapmaya devam edeceğiz. Personelin eğitimli  olması firmamıza da pek çok artı olarak geri dönüşler yapmaktadır. Örneğin bir müşteri ile bir sorun çıktığında eğitimli personel güzel bir şekilde sorunu anlayıp, nasıl çözebileceğini müşteriye aktarabilmektedir. Eğitimsiz bir personel ise müşteri  ile didişip belki de kavga edip sorunu çözmek yerine yeni sorunlara yol açabilmektedir. Pek çok iş alanı müşteri ile birebir teması getirir oto kiralama da bu sektörlerden biridir. Bu yüzden insan psikolojisini iyi bilen algısı geniş empati yeteneği üst seviyede  olan insanlarla çalışmak gerekmektedir. 
Oto kiralama her zaman ve koşulda yeni teknolojiyi takip etmeyi gerektirmektedir. Yeni çıkan bir teknoloji araçlarda ne gibi sorun çıkarabilir veya ne gibi faydaları vardır bunları çok iyi bilip müşteriye  anlatmak lazımdır. Buna da bir örnek vermek gerekirse navigasyon cihazı kullanmayan müşteriye bunu nasıl efektif bir şekilde kullanabileceğini anlatmak bizim işimiz olmalıdır. Ya da araçlara eklemlenen yeni teknolojilerin ne gibi kolaylıklar sağladığını bu özellikleri kullanmamış müşterilere anlatmak için önce bizim bu teknolojiyi bilmemiz gerekmektedir.
Bir markete gidip herhangi bir mal aldığınızda veya bir cafeye oturup herhangi bir hizmeti satın aldığınızda mal veya hizmet kötü çıktığında yada bir olumsuzluk ile karşılaştığınızda olabilecek en kötü sonuç paranızın boşa gitmesidir. Ama oto kiralama işi böyle değildir. Araç kiralamada herhangi bir olumsuzluk yaşandığı andan itibaren sizinde sorumlu olabileceğinizi unutmayın. Örneğin aracın vizesi yapılmamış ve sizde kiraladığınız araç ile çok önemli bir toplantıya gidiyorsunuz karşılaştığınız bir trafik polisi aracı bağlaması gerektiğini söylüyor ve siz yaya kalıyorsunuz. Bu örnek tabii ki oldukça iyimser verilmiş bir örnek olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Çok daha kötü senaryolarla karşılaşmamak için işini düzgün yapan insanlar ile çalışmanızı tavsiye ederiz.
 

2