İzmir Araç Kiralama

İzmir Araç Kiralama

İzmir oto kiralama sektörü artık irili ufaklı binlerce firmayla yürütülmektedir. Bu da İzmir araç kiralama çeşidinin oldukça zengin olması anlamına gelmesini gerektirmekte fakat ne yazık ki tam anlamı ile çeşitlilik çok da zenginleşmemektedir. Çünkü pek çok firma ucuz olan bir kaç modeli bünyesine katmakta ve bu araçlarla çalışmaktadırlar. Modeli yüksek araçları sadece bir kaç firma numunelik olarak bünyesinde barındırmaktadır. Halbuki ne kadar çok araç çeşidi olursa o kadar çok müşteri çeşidi olacağının farkında değiller.
 

Araç kiralama deyince ilk akla gelen hor kullanılmış sanki yolda kalacakmış gibi bir görüntüsü olan araçlar akla gelmektedir.  Bu oldukça haksız bir bakış açısı olabilmektedir. Biz bütün araçlarımızın düzenli mekanik bakımlarını yapmaktayız buda aracın ömrünü oldukça uzatmaktadır. Sektörün içerisindeki pek çok firma azami kar nasıl kazırım diye düşündüğünden araçlara  gereken önemi vermemektedir. Bir kaç yıllık kullanım sonrası araç hurdaya dönmeden hemen ellerinde çıkarmaktadırlar.
 

Kaçak firmalarda  kullanılan kiralık araçlar çalıntı veya ikinci kez kiralanmış olabilmektedir. Başınızın ağrımasını istemiyorsanız merdiven altı diye tabir edilen bu firmalardan araç kiralarken son derece dikkatli olmanızı salık veririz. Mümkünse sözleşmesiz araç kiralamayın, tabii ki sözleşmeyi okumayı da ihmal etmeyin.
 

İzmir araç kiralama uzak olan bir şehirden iş seyahati için gelen insanların mecburi kiralamaları olduğu gibi turistik gezilerin de daha rahat yapılması için tercih edilebilmektedir. Her ne sebeple olursa olsun otomobil kiralayanlar için ne kadar çok çeşitli olursa müşteri memnuniyeti o kadar çok artmaktadır. Bu da beraberinde iş yoğunluğunun katlanarak artması demektir.
 

Günümüzde pek çok şirket bünyesinde araba barındırmaktan ise filo kiralama yapmaktadır. Zengin çeşide sahip olmak yada firmaların istediği modeli önceden belirleyip bünyesine katmak her iki tarafa da oldukça avantaj sağlamaktadır. Filo kiralayan şirket aracın sigortası, vergisi  gibi bürokratik işlemlerin yanı sıra aracın bakımı gibi zaman ve para kaybına yol açan işlemlerle uğraşmak zorunda kalmıyorlar. Kiralayan firma için ise toplu kira ücretinin getirdiği kazancın yanı sıra uzun vadeden dolayı günü birlik araç kiralamadaki işlemleri yılda bir kere yapma gibi avantajlara sahip olmaktadır.

izmir arac kiralama


 

24