Turiste iki kat fiyat veren oto kiracılara dikkat

Turiste iki kat fiyat veren oto kiracılara dikkat

Ziyaretçi sayfalarının en güzel özelliği insanların tecrübelerini paylaşarak bir birlerine aktarmalarıdır. Deneyim bilgiye ve paylaşıma dönüşüyor. Taşıma ve nakliyat işi ile meşgulüz. Bu ciddi yoğunluk yapıyor. Yurt dışından misafirim gelmişti. Ramazan bayramıydı. Şehir dışındaydım. Ben yardımcı olamadım. Kendileri şimdi simini buradan yazmayacağım bir firmadan daha hava alanında araç kiralıyorlar. Müşteri yurt dışından olunca ona göre fiyat veriyorlar ama o fiyat günlük iki yüz liradır. Normal clio marka, manuel 2013 model bir araç. Tatil yapacaklar. Eş, dost ziyaretçi yapacaklar. On beş günlüğüne kiralamışlar. İki gün sonra geldiğimde durumu öğrendim. Olur mu iki katından fazla fiyat vermek. Sonuçta yurt dışında ki insanlar da parayı kolay kazanmıyor. Her kes zor şartlarda çalışıyor. İnsan üzülüyor. Bu soygun ve dolandırma diyerek misafirimi de aracı alıp firmaya gittim. “Biz de esnafız kardeşim”. Araç kiralama rakamları listesini sundum. “Bizim fiyatımız bu” dediler. “Biz vaz geçtik arkadaş arabanızı bırakıyoruz.” Sözleşme yapar iken 15 aldığını yazıyormuş ve karttan peşin çekmiş. İade edin. Etmeyiz. O vakit avukatım durum ile ilgilenecek. Aracı da bırakıyoruz. Anahtarı da bırakıyoruz. “Paranızın yarısını iade edelim” dediler avukat sözünü duyunca. “Avukatım kabul eder ise yarsını alır etmez ise mahkeme de görüşürüz.” Diyerek ayrıldım. Bir saat geçemden parayı hesaba iade etmişler.

En başta da yazdım biz İzmir ev taşımacılığı yapıyoruz. Her daim biz buradayız. İzmir evden eve nakliyat,  İzmir evden eve, Evden eve izmir, İzmir nakliyat, İzmir Nakliyat Fiyatı. Olur da taşıma, nakliyat ihtiyacı olursa, asansör dahil tüm araçlarımız var. Sözleşme olmadan, taşıma sigortası yapmadan taşıma yapmıyoruz. Önce iş ve iş hukuku ve güvenliği esas olmalı değil mi?

Bize burada yazma imkanı oluşturan www.oto-kiralama.com.tr de teşekkür ediyoruz. İşinde başarılı olmasını temenni ediyoruz.