Korsan rent a car firmalarına dikkat

Korsan rent a car firmalarına dikkat

Araba kiralama sektörü son on yılda inanılmaz bir gelişme ve değişim göstermektedir. Araç kiralama fiyatlarındaki düşüş ve kiralanan araçların vergiden düşmesi araçların satın alınması yerine kiralama hizmetine gidilmesini getirmiş buda sektöre olumlu bir etkide bulunmuştur. Bir sektörün hızla gelişmesi o sektöre dışardan bir akımı da beraberinde getirmekte ve işten anlayan anlamayan bir çok firmanın da faaliyet yürütmesini sağlamaktadır.
Bu tür durumlarda en çok dikkat çeken ise korsan firmaların varlığıdır. Bir anda ortaya çıkan bu firmalar sadece müşterilerine değil aynı zamanda sektörde işini düzgünce yapmaya çalışan firmalara da ciddi zararlar verebilmektedir.
Araç kiralama sektöründe olduğu gibi bizimde içinde bulunduğumuz lokma sektöründe korsan firmaların bulunması gayet doğaldır. Önemli olan bu firmaların yaptıklarını halka anlatabilmek ve bir bilincin oluşmasını sağlamaktır.  
Lokma tatlısı İzmir’in simgesi haline gelmiş geleneksel bir yiyecektir. Yaz kış demeden hemen her yerde İzmir lokma dökümüne rastlamanız olasıdır. İzmir insanının paylaşımcı ve geleneklere bağlılığının önemli bir simgesidir.
Kökeni çok eskilere kadar giden bu tatlının İzmir saray lokma olarak bilinen çeşidinin kaynağı Osmanlı saray mutfağıdır. Osmanlı hanedanının halk ile kucaklaşmasının önemli bir simgesi olmuştur.
Eskiden evlerde insanların kendilerinin yapıp dağıttığı bu yiyecek, yaşam biçiminin değişmesi ile birlikte evlerde yapılamaz olmuş, bu durumda da mesleği tatlıcılık olan bazı insanlar İzmir lokmacı olarak faaliyet göstermeye başlamışlardır.
Son zamanlarda teknolojideki gelişmelerin sektöre uyarlanması ile birlikte lokma dökümünde büyük kolaylıklar sağlanmıştır. Bu da İzmir lokma fiyatı konusunda olumlu gelişmelere yol açtığı gibi korsan firmaların da önünü açmıştır. Sadece bir araç ile ortalıkta dolaşıp kalitesiz üretimlerle kendilerini gösteren bu firmalara karşı dikkatli olunmalıdır. oto-kiralama.com.tr firmasına korsanla mücadelesinde başarılar dileriz.