Kiralama Şirketleri Hakkında

Kiralama Şirketleri Hakkında

İzmir oto kiralama işi yapan şirketlerin sayısında son zamanlarda önemli bir artış yaşanmaktadır. Bunda insanların gelir seviyesindeki artış etkili olduğu kadar kiralama şirketlerindeki başarının da payı büyüktür. Birçok firma ilk olarak çeşitli illerde şube açarak genişleme yoluna gitmektedir. İzmir’de şube açılışlarında lokma dağıtma geleneği de devam etmektedir.
İzmir’de lokma dağıtma çok eskilere dayanan bir gelenektir. İnsanların belirli günlerde yapıp çevresine dağıttığı bu tatlı hafif ve lezzetli olması ile bilinir. Ayrıca ekonomik olması da onun bu role uygunluğunu tartışılmaz kılmaktadır. Geçmişte bu tatlı o kadar beğenilmiş ki Osmanlı sarayının da dikkatini çekmiş ufak bir değişiklik ile sarayda da üretilmeye başlanmıştır. İzmir saray lokma tatlısının kökeni de buraya dayanmaktadır.
İzmir lokmanın başkenti gibidir. Yaz kış demeden sadece ramazan ayı hariç hemen her zaman sokakta lokma dağıtımına rast gelmeniz olasıdır. Çıtır çıtır ve sıcacık sunulan bu lezzetin karşılığında sizden istenen bir hayır duasıdır. Hayır işlemek isteyen birisi İzmir lokmacı firması ile anlaşarak belli bir sayıda lokmayı halka bedava dağıtırken ne için dağıtıldığını da belirtir.
İzmir lokma dökümü son on yıllık zaman diliminde oldukça büyük bir değişim ve gelişme göstermiştir. Van tip araçların bu iş için düzenlenmesi ile birlikte hemen her yerde lokma dökümü mümkün olabilmektedir. Mezarlıkta, camii önünde, dükkan önünde, sokakta lokma dökümüne rast gelmeniz yüksek olasılıktır.
Araç üstü lokma dökümü ile birlikte bu işe olan ilgi artmış ve işin ehli olmayan birçok insanın da sektöre girdiği gözlenmiştir. Buda rekabetin artmasını ve daha düşük İzmir lokma fiyatı oluşmasının önünü açmıştır. Fakat ucuz lokma diye ne olduğu belli olmayan ürünlerde sektörde boy göstermeye başlamıştır. oto-kiralama.com.tr firmasına hayırlı işler dileriz.