Araç Kiralamada Korsanlık

Araç Kiralamada Korsanlık

Araç kiralama son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Bunda kiralamaya olan rağbetin artması kadar kiralama işi yapan firma sayısının artışı da önemlidir. Bu artışın içerisinde işini hakkı ile yapan firmalar olduğu kadar kısa yoldan hak etmediği paraları kazanmak isteyen firmaların da bulunuşu kaçınılmazdır. Korsan firma diye tabir edilen bu kişilere karşı dikkat etmek gereklidir.
Korsan firma anlayışı sadece araç kiralamada değil hemen her sektörde bulunmasına karşın son zamanlarda İzmir lokma sektöründe de bu firmaların sayısında ciddi bir artış görülmektedir. Son derece özensiz üretimleri saçma sapan fiyatları ile lokma sektörüne ciddi zararlar vermektedirler.
Lokma tatlısı her kesin bildiği gibi kökeni çok eskilere hatta Osmanlı ve öncesine kadar dayanmaktadır. İnsanların birbirleri ile dayanışmalarının sonucu üretilmiş lezzetli ve hafif bir tatlıdır. İzmir saray lokma diye tabir ettiğimiz tatlının kökeni de Osmanlı saray mutfağıdır. Sarayın halkla bütünleşme isteğine en iyi cevabı vermektedir.
Kökeni bu kadar eskiye dayanan manevi yönü yüksek olan başka bir yiyecek var mıdır bilemiyoruz. Fakat lokma tatlısı hiç te hafife alınamayacak kadar değerli bir kıymetimizdir. Bu tatlının üretimi korsan firmalara bırakılmayacak kadar önemlidir. Bu yüzden firma seçiminde çok dikkatli olunmak zorundadır.
Çünkü sadece insanların yiyerek tükettiği bir nesne değildir. Aynı zamanda bir dua ederek tanıdığı veya tanımadığı insanlarla bir ortak nokta oluşturan bir nesnedir. Hal böyle olunca korsan firmanın vermiş olduğu ucuz İzmir lokma fiyatı çok da bir anlamı olmasa gerekir. Çünkü bu ucuz üretimin altında neler yatmakta, nasıl bir üretim yapılmaktadır. Hangi malzemelerden lokma üretilmekte ve bu malzemelerin kalitesi nasıldır. oto-kiralama.com.tr firmasının korsan firmalarla mücadelesinde kendilerini desteklediklerimizi bildiririz.